Moldova Vatandaşlığı

Moldova’nın yakın zamanda başlatılan Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı sayesinde başvuru sahipleri, Avrupa ülkeleri, Rusya ve Malezya dâhil olmak üzere 120 ülkeye vizesiz seyahat edebilmektedir. Doğu Avrupa’da yer alan Moldova, cazip vergi oranlarına ve düşük bir yaşam maliyetine sahip olmasının yanı sıra Avrupa Birliği’ne üye olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Moldova Vatandaşlığı

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık

Moldova, yabancı yatırımcıları ve sermayelerini ülkeye çekmek amacıyla kısa bir süre önce yeni bir Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı (YVP) başlatmıştır. Şu anda Moldova pasaportu ile Avrupa ülkeleri, Rusya ve Malezya dâhil olmak üzere 120 ülkeye vizesiz seyahat edebilmektedir.

MOLDOVA HAKKINDA
Moldova Cumhuriyeti, Balkanlar’ın kuzeydoğu köşesinde yer almaktadır. 3,5 milyon nüfusu bulunan bu Doğu Avrupa ülkesinin denize kıyısı yoktur. Hâlihazırda GSYİH’nin %60’ından fazlasını oluşturan hizmet sektörü, Moldova ekonomisi üzerinde kayda değer bir etkiye sahiptir.

Ülke, zamanı geldiğinde Avrupa Birliği’ne (AB) girmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda AB, başkent Kişinev’de bir büro açmıştır. Moldova ve AB arasındaki ilişki, Avrupa Komşuluk Politikası ve Moldova-Avrupa Birliği Ortaklık Anlaşması gibi bir dizi anlaşma çerçevesinde yürütülmektedir.

Formu Doldurun Sizi Hemen Arayalım

    Ücretsiz Danışmanlık Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

      Sizi Arayalım WhatsApp