Karadağ Vatandaşlığı

Karadağ’ın Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı, yatırımcıların 124 ülkeye vizesiz seyahat etmesine ve Avrupa’nın en göz alıcı ülkelerinden birinde yaşamasına olanak tanımaktadır.

Karadağ Vatandaşlığı

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık

Karadağ’ın Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı, yatırımcıların 124 ülkeye vizesiz seyahat etmesine ve Avrupa’nın en göz alıcı ülkelerinden birinde yaşamasına olanak tanımaktadır. Programa yalnızca 2000 başvuru sahibi katılabilecektir.

Karadağ’ın 2025 yılına kadar Avrupa Birliği’ne katılması beklendiği için, programa yönelik talebin yüksek olacağı düşünülmektedir.

KARADAĞ HAKKINDA
Hırvatistan’ın hemen güneyinde yer alan bağımsız Karadağ devleti, nefes kesen manzaraları, renkli bir coğrafyayı ve Akdeniz’in en güzel kıyı şeritlerinden bazılarını bünyesinde barındırmaktadır.

Kısa bir süre öncesine kadar Karadağ, gizli bir hazine olarak görülmekteydi. Ancak ülkenin 2006’da bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte, turizm sektörü hızla büyüme başladı. Şu anda turizm, ülke GSYİH’nin yaklaşık %20’sini oluşturmakta ve bölgedeki ekonomiyi güçlendirmenin yanı sıra siyasete de istikrar getirmektedir.

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı’nı başlatan Karadağ Hükûmetinin, bir dizi lüks gayrimenkul projesini hızlandırmak adına yatırım toplaması beklenmektedir.

Bunun karşılığı olarak yatırımcılar, Karadağ vatandaşlığına hak kazanacak ve 124 ülkeye vizeye gerek duymadan seyahat etmelerini sağlayan güçlü bir pasaporta sahip olacaktır.

Formu Doldurun Sizi Hemen Arayalım

    Ücretsiz Danışmanlık Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

      Sizi Arayalım WhatsApp